Szedjük a sátorfá(n)kat!
Közeleg gyermekünk szülinapja, névnapja vagy más ünnep, és szeretnénk meglepni valamivel, amitől tátva marad a kis szája. Felmerül ilyenkor a dilemma, hogy megvegyem-e a boltban a több tízezer forintba kerülő játékkonyhát, futóbiciklit, babaházat, lego készletet vagy rukkoljak elő valami egyedivel, amit én is elkészíthetek? Íme egy ajándékötlet, ami kis költségvetésből kihozható, és biztosan elkápráztatja csemeténket.
Tapasztalatból tudom, hogy a gyereksátor megunhatatlan. A kislányom hónapok óta csak a sátorban alszik, ezen kívül remek bújócska hely, mindenféle játékra vagy bohócságra alkalmas.
Így készül a gyereksátor
Ahhoz, hogy sátrunk kibírja a gyermeki szertelenséget, stabilan kell állnia. Ezért a sátor vázát alkotó léceket ki kell fúrni a tetején, és szorosan összekötözni. A lécek szélességét érdemes úgy beállítani, hogy már előre lemértük, mekkora hely áll a rendelkezésünkre a gyerekszobában, ez adja a sátor méretét.
Ezután jöhet a sátor befedése anyagdarabokkal. Érdemes fedést hagyni az anyagok között, hogy a használat során ne keletkezzenek rések. A ráfedést ne felejtsük belekalkulálni, amikor kiszámoljuk, hogy mennyi anyagot vegyünk a méteráruban. Vékonyabb (10-20 cm) és vastagabb csíkokkal (30-40 cm) is bevonhatjuk a sátrat, ízlés szerint.
Az anyagokat rögzíthetjük kapocsbelövő eszközzel vagy akár ragasztópisztollyal is. Stabilabbá tehetjük, ha minden lécen szorosan körbehúzzuk, és mindegyikhez rögzítjük (itt is számoljunk többet az anyag hosszára).
Képek: www.thehandmadehome.net
Végül nincs más hátra, mint otthonossá, kuckóssá tenni a lurkónak. Szőnyegek, szőrök, takarók, párnák, csüngő-függő díszek, jöhet bármi, imádni fogják. Így hát sátorra fel! :)
Andi
Ha nem jött meg a kedved, de személyre szabott, különleges ajándékot szeretnél, nézz szét nálunk: www.uzifa.hu